W sobotę, 11 lutego, odbędą się bezpłatne warsztaty, skierowane szczególnie do dzieci i ich rodziców/opiekunów. Podczas zajęć będziemy tworzyć gry planszowe o tematyce ekologicznej. Wykorzystamy materiały wtórne (plastikowe nakrętki, małe pudełka, rolki) oraz zasoby przyrodnicze i naturalne (kamyki, kasztany, orzechy).
Uczestnicy warsztatów przed przystąpieniem do działania zostaną zapoznani z regułami, jakich należy przestrzegać przy tworzeniu gier, które powinny być wizualnie atrakcyjne, mieć jasno sprecyzowane zasady, dotyczyć tematów związanych z ekologią, uczyć i bawić. Każdy zespół nada tytuł swojej grze. Po zakończeniu „dzieła tworzenia” i uporządkowaniu stanowisk będzie czas na grę. Członkowie poszczególnych zespołów wymienią się planszami gier i rozpoczną przygodę pełną niespodzianek, w czasie której spotkają ich być może także pułapki, przeszkody jakie trzeba będzie pokonać, by chronić naszą planetę!
Uczestnicy mogą działać indywidualnie, w parach, zespołach, rodzinnie – w tym obszarze nie ma ograniczeń!
UWAGA! Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc, na warsztaty obowiązują zapisy.
Decyduje kolejność zgłoszeń.
Poniższy, wypełniony formularz, należy przesłać do 8 lutego 2023 r. O zakwalifikowaniu poinformujemy na 2 dni przed zajęciami.
Link do zapisów:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfCH5x_UYhI6zP3W5ukpgbve38JbrLejgmNCRz5z1ddOhVaCQ/viewform
Miejsce warsztatów:
CEIK, ul. Parkowa 1, sala nr 10
Termin: 11 lutego 2023 r., od 10.00 do 13.00.
Zajęcia poprowadzi Pani Jolanta Śmiarowska, pedagog z długoletnim stażem, animatorka, realizatorka różnorodnych projektów i inicjatyw, miłośniczka przyrody, pasjonatka pieszych wędrówek. Lubi aktywność, nietypowe rozwiązania, twórcze działanie, a wszystko w zgodzie z naturą!
Wydarzenie finansowane jest w ramach projektu „Ekologiczny ogród społeczny w Olsztynie” realizowany przez Fundację Warsztat Zmiany, dzięki dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG