W dniu 29.04.2021 r. o godz. 18.00 odbędzie się webinarium pt.: „Zarządzenie Dzielnicą (wprowadzenie) na przykładzie Aachen w Niemczech”.
Czym jest Zarządzenie Dzielnicą? Czym się wyróżnia i charakteryzuje? Zapraszamy na spotkanie z członkinią Konferencji Dzielnicy niemieckiego miasta Aachen – Panią Joanną Szymańską. Prowadząca: Anna Maria Nadgrabska.
Webinarium odbędzie się na platformie ClickMeeting. Prosimy o rejestrację za pomocą następującego linka:
Webinarium rozpoczyna dyskusję dotyczącą wdrożenia metody zarządzania dzielnicą w mieście Olsztyn. Szacowany czas spotkania to ok. 1-1,5 godziny.
Program:
- Zarys historyczny
- Geneza
- Zasady działania
- Przykładowe działania Konferencji i Biura Dzielnicy
Quartiermanagment (zarządzenie dzielnicą) jest innowacyjną i partycypacyjną metodą angażowania mieszkańców i budowania aktywności obywatelskiej, która zakłada m.in. utworzenie Biura Dzielnicy oraz organizowanie cyklicznych konferencji dzielnicy jako narzędzia komunikacji między mieszkańcami, NGO, grupami nieformalnymi, władzami miasta, przedsiębiorcami i in.
Pani Joanna Szymańska – ur. 12 lipca 1985 r. w Morągu, ukończyła Filologię rosyjską z językiem niemieckim (Translatoryka, Komunikacja Interkulturowa), Germanistykę oraz Europeistykę w Olsztynie, Warszawie, Kaliningradzie i Wuppertalu. Jest absolwentką Międzynarodowego Stypendium Parlamentarnego niemieckiego Bundestagu. Przez wiele lat związana z sektorem pozarządowym Województwa Warmińskiego – Mazurskiego, trenerka STOP. Obecnie przygotowuje doktorat na RWTH Aachen w Instytucie Nauk Politycznych (Regionalizm). We współpracy z Ministerstwem do ds. Dzieci, Rodziny, Uchodźców i Integracji Landu Nadrenia Północna – Westfalia wdraża programy na rzecz poprawy integracji i partycypacji obywatelskiej imigrantów z obszaru Unii Europejskiej. Od września 2020 radna ds. integracji miasta Aachen.
Joanna to pasjonatka dobrej kuchni, sportu rowerowego, historii – kultury i polityki Wschodu, spełniona mama dwóch córeczek i żona.
Spotkanie realizowane w ramach projektu „Olsztyńskie Zatorze też może. Pilotaż oddolnego zarządzania dzielnicą”. Projekt realizowany w ramach dofinansowana z Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy